CK Adria Sun

Bulharsko - Pohodový týden - Rila a Pirin - střecha Balkánu - bus

kufr pdf

Termín:29.06. (Pá) - 07.07. (So) 2018

změnit termín

Délka pobytu:9 dní, 8 nocí

ID hotelu:395334

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 12 790 Kč

Ubytování
v příjemných *** hotelech.
Úvod
Po právu nese Rila a Pirin označení „střecha Balkánu“. Dvě pohoří sousedící vedle sebe a přitom tak odlišné. „Muss Allaha“ - Aláhův trůn, tak zněl původní název nejvyšší hory Balkánu, zatímco sousední Vihren byl pro staré Slovany sídlem boha Peruna. Obě pohoří nabízí vše, po čem touží vášnivý i sváteční turista nenáročné i středně těžké túry s možností relaxace u křišťálových jezer pod skalnatými štíty hor či výstupy na majestátné vrcholy s dechberoucími výhledy. Za dobré viditelnosti je vidět až na Olymp. Rila a Pirin není jenom o přírodě, ale i o poznávání kulturních tradic Bulharů. Ubytováni budete v příjemných ***hotelech s polopenzí, kde při některém z večerů můžete okusit tradiční balkánské speciality včetně místní lidové hudby a tance.
Program zájezdu

1. den:
po poledni odjezd z ČR, přes Slovensko a Maďarsko, noční průjezd Srbskem do Bulharska.
2. den:
dojezd do turistického městečka BOROVEC - tzv. bulharské „Chamonix“ v podhůří RILY, ubytování. Dle časových možností seznámení s podhorským okolím, večeře (3 noci na stejném místě).
3. den:
snídaně, základní varianta (náročnost 2 z 5, 5 hod., ↑550 m, ↓550 m): z BOROVCE lanovkou na JESTREBEC (2 300 m n. m.), příjemnou cestou dojdeme k Musalským plesům se stejnojmennou chatou s výhledem na nejvyšší vrchol Bulharska. Po značené cestě začneme stoupat na nejvýše položené a zároveň nejhlubší jezero Rily ALEKO a dále až na vrchol MUSALA (2 925 m n. m.) s meteorologickou stanicí a krásnými panoramatickými výhledy, zpět stejnou cestou. Lehčí varianta (1 z 5, 3 hod., ↑120 m, ↓120 m): túra k jezeru a zpět stejnou cestou, večeře.
4. den:
snídaně, odjezd do západní oblasti RILY připomínající slovenské Roháče. Základní varianta (2,5 z 5, 8 hod., ↑450 m, ↓450 m): od horské chaty podél potoka pod rozeklané skalnaté zuby MALJOVICKÉ RILY. Nenáročný výstup kolem překrásných ELENSKÝCH PLES na vrchol MALJOVITSA (2 730 m n. m.). Zpět k autobusu s možností okružní cesty podél Maljovických jezírek a jezera JONČEVO. Těžší varianta (3 z 5, 8 hod., ↑900 m, ↓900 m): pro turistické nadšence možnost výstupu na vrchol ORLOVEC (2 685 m n. m.) s naprosto fantastickým pohledem do kolmých a temných stěn okolních vrcholů. Odjezd na ubytování, večeře.
5. den:
snídaně, základní varianta (1 z 5, 4 hod., ↑250 m, ↓250 m): přesun z RILY do pohoří PIRIN se zastávkou u jedinečného RILSKÉHO MANASTIRU (UNESCO), návštěva klášterního komplexu. Nenáročná túra od kláštera ke kostelíkům SV. LUKA a SV. IVAN RILSKI s možností návštěvy poustevny sv. Ivana. Odpolední odjezd do horského střediska BANSKO, ubytování, večeře (3 noci na stejném místě).
6. den:
snídaně, základní varianta (3 z 5, 7 hod., ↑950 m, ↓1 000 m): transferem do nitra PIRINU pod majestátný mramorový jehlan VIHREN (2 914 m n. m.). Od stejnojmenné chaty se vydáme okružní cestou na nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Staří Slované věřili, že na Vihrenu je sídlo boha bouří a blesků - Peruna. Sestup do sedla pod hřeben KONČETO a dále sestupovou cestou mezi Vihrenem a KUTELEM k chatě BANDERICA, odjezd transferem do hotelu, večeře.
7. den:
snídaně, základní varianta (2, z 5, 6,5 hod., ↑450 m, ↓450 m): busem na spodní stanici lanovky BEZBOG, výjezd lanovkou nahoru k BEZBOŽSKÉMU JEZERU, kolem Ribni jezer k nejvýše položenému jezeru v Pirinu - POPOVU JEZERU. Odsud pod vrchol DŽANO. Stejnou cestou zpět. Lehčí varianta - túra k jezeru a stejnou cestou zpět. Odjezd do hotelu, večeře.
8. den:
snídaně, základní varianta (1,5 z 5, 5 hod., ↑500 m, ↓500 m): odjezd do SOFIE, pohodová turistika v NP VITOŠA. Místním MHD do centra, prohlídka města a podvečerní odjezd z Bulharska.
9. den:
příjezd do ČR večer.
Cena zahrnuje
doprava klimatizovaným autobusem (cca 3 200 km), 6x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, 1x bulharská večeře s hudbou, vedoucí zájezdu, informační materiály.
Cena nezahrnuje
vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
1lůžkový pokoj 3 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 315 Kč.
29.06. (Pá) - 07.07. (So) 2018 - 9 dní, 8 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj dospělá osoba
Polopenze
Autobus
-12 790 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.

Bulharsko - Pohodový týden - Rila a Pirin - střecha Balkánu - bus

destinace: Bulharsko, Poznávací zájezdy - Bulharsko, Bulharsko

termín:29.06. (Pá) - 07.07. (So) 2018 (9 dní, 8 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

Bulharsko - Pohodový týden - Rila a Pirin - střecha Balkánu - bus
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...