CK Adria Sun

To nejlepší z Bulharska ***

kufr pdf

Termín:16.10. (Út) - 19.10. (Pá) 2018

změnit termín

Délka pobytu:4 dny, 3 noci

ID hotelu:633763

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 12 990 Kč

Popis zajezdu - letecky
Za zážitky do Bulharska s průvodcem, který vám ukáže krásy zdejší přírody i historické zajímavosti jako nikdo jiný. Během poznávacího zájezdu navštívíte Sofii, Plovdiv a Koprivšticu – města, z nichž každé vzniklo v odlišném období a pyšní se jinými historickými památkami. Projdete se národními parky Rila i Pirin a stihnete si užít i jedinečný relax. Vyrazte s námi na cestu a prožijte nevšední Bulharsko!
Program - letecky
1-. den
Odlet z Prahy. Po příletu do Sofie bude následovat přesun do hotelu a ubytování. Společná odpolední procházka městem. Odpoledne společná pěší prohlídka centra města, kde uvidíme Justiční palác, navštívíme jednu z nejvýznamnějších a největších pravoslavných svatyní světa – katedrálu sv. Alexandra Něvského, která je zároveň sídlem patriarchy bulharské pravoslavné církve. Nemineme ani nejstarší chrám, po němž je hlavní město Bulharska nazváno – chrám svaté Sofie, jenž je postaven na základech kostela z doby římského města Serdika. V samotném srdci města uvidíme prezidentský palác, prastarý cihlový kostel sv. Jiří ze 4. století, archeologické muzeum založené v 19. století významným českým vědcem Václavem Dobruským, budovu bulharské národní banky či bulharské národní divadlo. Procházkou dále půjdeme kolem mešity Baňa Baši z osmanského období, největší sefardské synagogy v Evropě. Podvečer strávíme v blízkosti Centrální tržnice, kde lze čas využít k nákupům na místním trhu či dobré večeři, při které ochutnáte typickou místní kuchyni.  Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
2-. den
Dnešek bude patřit výletu do Rilského pohoří, odpoledne relax v římských lázních Banya. Po snídani se vydáme objednaným autobusem do pohoří Rila na prohlídku největšího kláštera v Bulharsku, Rilského monastýru, založeného v 10. století poustevníkem a později svatým Ivanem Rilským. Důkazem o významnosti tohoto kláštera je, že se v roce 1983 zařadil na seznam světového dědictví UNESCO. Samotné pohoří Rila s oblými svahy a ledovcovými jezery dosahuje výšky téměř 3 000 metrů a fascinuje výhledem na horu Musala. Jedná se nejen o nejvyšší horu Bulharska, ale i celého Balkánu. V odpoledních hodinách budeme pokračovat na naší cestě přes národní park Rila, který se svou spoustou jezer, minerálních pramenů a pestrou flórou a faunou, patří ke klenotům evropské přírody. Po cestě se projedeme i národním parkem Pirin. Naším hlavním cílem budou zdejší římské lázně Banya, kde se ubytujeme a necháme se hýčkat v centru Banya Wellness. V ceně pobytu nám bude k dispozici SPA centrum (otevřeno do 20.30) se 2 venkovními bazény s minerální vodou o teplotě 31 až 35 stupňů, dále vířivky, sauny, parní lázeň, turecká lázeň, ledová lázeň, solní lázně či japonská lázeň. Samozřejmostí je i odpočívací zóna pro dokonalou relaxaci.
3-. den
Dopoledne navštívíme Plovdiv, odpoledne se přesuneme do historické Koprivštice. Dnešní den budeme pokračovat autobusem do Plovdivu, který je, stejně jako starověký Řím, rozprostřen na sedmi pahorcích a je na seznamu nejstarších měst světa. Budeme si zde moci prohlédnout starověké thrácké opevnění, starověký stadion, antické fórum, velkolepý římský amfiteátr a bránu Chisar kapia. Odpoledne přejedeme do městečka Koprivštica, jež je skanzenem bulharského národního obrození z poloviny 19. století. Zdejší zachovalé budovy ve své původní podobě dnes slouží jako muzea nebo penziony. Při procházce si budeme moci prohlédnout i legendární most, na kterém byl zastřelen turecký správce pořádku a jeho krví bylo napsáno  tzv. krvavé písmo o zahájení povstání proti Turkům, Ve večerních hodinách návrat na ubytování do Sofie.
4-. den
Individuální nákup suvenýrů, odlet do Prahy. Po snídani dle letového řádu dopolední procházka za nákupy suvenýrů a ochutnávkou zdejších specialit, následně odjezd transferem z hotelu na letiště. Odlet do Prahy, přílet do ČR v odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje - letecky
letenka Praha – Sofie – Praha se všemi poplatky
kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
transfer letiště – hotel – letiště v Sofii
doprava během 2. a 3. dne dle programu
2x ubytování v hotelu v Sofii
1x ubytování v lázeňském hotelu Thermal SPA Hotel Roman Bath
3x snídaně
průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
Cena nezahrnuje - letecky
cestovní pojištění
odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
vstupné na místě, případné přesuny místní dopravou
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 500 Kč
Informace - letecky
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
Cestovní pojištění - letecky
  • EASY (35 Kč / den / osoba)
  • UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
  • Srovnání pojištění
Podmínky pro přepravu zavazadel - letecky

  • Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 23 (h) cm a součet všech tří stran nesmí přesáhnout 115 cm

  • Zavazadlo za příplatek 1 200 Kč / 45 € – velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg

16.10. (Út) - 19.10. (Pá) 2018 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělý - letecky z Prahy
Snídaně
Letecky/Praha
-12 990 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.

To nejlepší z Bulharska ***

destinace: Bulharsko, Poznávací zájezdy - Bulharsko, Bulharsko

termín:16.10. (Út) - 19.10. (Pá) 2018 (4 dny, 3 noci) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

To nejlepší z Bulharska
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Radynacestu.cz, s.r.o. IČO: 28659112
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...