CK Adria Sun

Černá Hora - Pohodový týden - Dolomity Balkánu - NP Durmitor s mořem

kufr pdf

Termín:09.07. (Po) - 17.07. (Út) 2018

změnit termín

Délka pobytu:9 dní, 8 nocí

ID hotelu:395280

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 12 590 Kč 11 390 Kč

Ubytování
ubytování v horském ***hotelu s jedinečnou černohorskou polopenzí.
Úvod
Na poměrně malém území se nachází jedno z nejmalebnějších a nejznámějších pohoří Černé Hory - Durmitor, který se svými 48 štíty vyšších 2 000 m, 18 jezery, 5 kaňony a 748 prameny bude těžko hledat konkurenci v širém okolí. Vydejte se s námi do malebné horské krajiny, kde jsme pro vás připravili nenáročnou turistiku kolem jezer pod majestátnými vrcholy, popřípadě do sedel a náhorních luk s nádhernými výhledy. Na své si přijdou i zdatnější turisté, pro které jsou připraveny hřebenové cesty a výstupy na místní velikány s panoramatickými pohledy do širého okolí. Neopomineme ani severní část pohoří, kde se dravou silou prodírá nejdelší černohorská řeka Tara největším evropským kaňonem hlubokým až 1 300 m a dlouhým 130 km. Na své si opravdu přijde každý a věříme, že budete odjíždět se spoustou turistických zážitků. Ubytováni budeme v horském ***hotelu s jedinečnou černohorskou polopenzí. A bonus na závěr. Nedávno byla dokončena významná zkratka přímo z Durmitoru k moři. Využijeme ji a vy můžete půl dne relaxovat u moře.
Program zájezdu

1. den:
odjezd z ČR přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory.
2. den:
ranní zastávka na kávu v sedle na hranici NP, příjezd do černohorského horského střediska v NP DURMITOR - ŽABLJAK, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 1 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): po zbytek dne seznámení s okolím. Nenáročná turistika (procházka) k ledovcovému CRNO JEZERU, které je zároveň vstupní branou do pohoří. Okružní trasa kolem Malého a Velkého jezera poblíž TITOVY JESKYNĚ pod majestátným hřebenem MEDED. V případě sil a chuti podél potoka se starými mlýny k jezeru ZMINJE. Zpět na ubytování, večeře.
3. den:
snídaně, odjezd busem do SEDLA, základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑300 m, ↓500 m): okružní trasa v oblasti „durmitorského Matterhornu“ kolem horského plesa ZELENI VIR a dále kolem jedinečné ukázky geologické činnosti ŠERENI PASOVI na cestu vedoucí k autobusu. Alternativně lze vystoupat na osamělý vrchol SEDLENA GREDA (350 m převýšení) s jedinečným výhledem na Durmitor a černohorsko-bosenské pohraniční pohoří. Těžší varianta (3 z 5; 6 hod., ↑600 m, ↓750 m): pro zdatné výstup na nejvyšší vrchol pohoří BOBOTOV KUK (2 523 m n. m.), odkud budete mít celý Durmitor jako na dlani. Zpět stejnou cestou nebo okruhem jednodušší varianty. Odjezd do hotelu, večeře.
4. den:
snídaně, základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑100 m, ↓850 m): lanovkou (pokud nepojede, tak pohodová túra na SKRČKO JEZERO) na SAVIN KUK (2 313 m n. m.), sestup po značené cestě k salaším s možností ochutnávky a nákupu sýrů. Zpět na ubytování příjemnou cestou přes obec RAZVRŠJE, kde ochutnáme místní pálenku. Těžší varianta (3 z 5; 7 hod., ↑250 m, ↓1 000 m): pro zdatné turisty navíc možnost výstupu ze SAVINA KUKU přes jištěnou „tatranskou“ cestu na vyhlídku ISTOČNY VRH (2 445 m n. m.), sestup po značené cestě do střední části lanovky a pokračování v trase na ubytování. Večeře v hotelu.
5. den:
snídaně, základní varianta (1,5 z 5; 5 hod., ↑200 m, ↓250 m): odpočinkový den nás zavede (možnost využití místních taxíků) na krásnou vyhlídku ČUROVAC s neopakovatelným výhledem do nitra největšího kaňonu Evropy - TARA se stejnojmennou řekou. Zpět do ŽABLJAKU, po zbytek dne možnost relaxace, večeře.
6. den:
snídaně, základní varianta (2,5 z 5; 7 hod., ↑650 m, ↓650 m): pohodlnou cestou do jednoho z horských údolí - LOKVICE se salaší (možnost koupě ovčích sýrů) s alternativní turistikou a možností návštěvy jedinečné LEDOVÉ JESKYNĚ s krápníky a ledovými stalagmity. Těžší varianta (3 z 5; 8 hod., ↑900 m, ↓900 m): výstup na skalnatou hradbu MEDED s velkým počtem vyhlídek. Obě trasy nás zavedou k jezeru a poté zpět do hotelu, večeře.
7. den:
snídaně, základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑750 m, ↓750 m): pěší výlet okolo jezer BARNE a JABLANIČKO JEZERO s možností relaxace a dále na severní náhorní plošinu Durmitoru - CRVENA GREDA s pěknými výhledy. Zpět stejnou cestou (opět možnost zkrácení trasy taxíky) nebo okružní trasou přes místní lyžařské středisko na ubytování, večeře.
8. den:
snídaně, přejezd nově postavenou zkratkou (cca 2 hod.) k moři do historického města HERCEG NOVI, koupání, relaxace na pláži, prohlídka města. Večer odjezd z Černé Hory.
9. den:
příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje
6x nocleh, 7x snídaně, 6x večeře, 1x ochutnávka černohorské rakije, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
Cena nezahrnuje
vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
1lůžkový pokoj 3 300 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 315 Kč.
09.07. (Po) - 17.07. (Út) 2018 - 9 dní, 8 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj dospělá osoba další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-10%Last minute11 390 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.

Černá Hora - Pohodový týden - Dolomity Balkánu - NP Durmitor s mořem

destinace: Černá Hora, Poznávací zájezdy - Černá Hora, Černá Hora

termín:09.07. (Po) - 17.07. (Út) 2018 (9 dní, 8 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

Černá Hora - Pohodový týden - Dolomity Balkánu - NP Durmitor s mořem
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...