CK Adria Sun

Národní parky a moře Černé Hory na kole - stany

kufr pdf

Termín:29.06. (Pá) - 08.07. (Ne) 2018

změnit termín

Délka pobytu:10 dní, 9 nocí

ID hotelu:563658

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 8 990 Kč

Ubytování
7x ubytování v kempu ve vlastních stanech s vlastní stravou.
Úvod
V roce 1991 UNESCO vyhlásilo Černou Horu ekologickým státem, který je svými přírodními i kulturně-historickými poklady skutečným skvostem bývalé Jugoslávie. Poznáte panenskou přírodu jugoslávsko-albánského pomezí, nádherné pobřeží Jadranského moře s kulisou vysoko vystupujícího pohoří s 2 500 m vysokým Bobotov Kukem, NP Lovčen a bezmála dvoutisícovým Orjenem. Hlavní město Černé Hory (Montenegro) je Podgorica (dříve Titograd). Země hraničí se Srbskem, Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem a Albánií. Podnebí je na pobřeží středomořské, ve vnitrozemí kontinentální se stálým příjemným počasím v letních měsících. Velmi úspěšná hitovka pro treková i horská kola se středně těžkou obtížností (stupeň 2-3, dle zvolených variant) v jedné z nejkrásnějších oblastí Balkánu.
1. - 2.den:
odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory. Setkání s orientem v černohorském městě PLJEVLJA. Návštěva pašovy mešity GAZI HUSEIN s nejvyšším minaretem bývalé Jugoslávie. Krátká zastávka u unikátního pravoslavného kláštera Svaté trojice z 12. století. Přejezd ze sedla Mijakovići do pohoří NP DURMITOR přes monumentální most v kaňonu řeky Tary (možnost 40 km po nefrekventované silnici v závislosti na příjezdovém čase). Nocleh v kempu v horském středisku ŽABLJAK (3 noci na stejném místě).
Program zájezdu

3. - 4. den:
DURMITOR nabízí cyklotúry dle individuálních schopností. Od nejjednodušší túry po hrubých asfaltkách k tajemným jezerům VRAŽJE, RIBLJE k řeckému pohřebišti, nebo na vyhlídku ČUROVAC s výhledem do 1 300 m hlubokého kaňonu divoké Tary. Pro zdatné okružní cesta DURMITORSKÝ PRSTENEC kolem úbočí celého masivu ve výšce kolem 1 500 m s lahůdkovým převýšením 2 000 m a výhledy na celé pohoří (40-80 km). Jeden ze dnů možnost společné fakultativní večeře - jehně nebo pstruh, salát, víno, rakije (cca 13 EUR).
5. den:
na kolech sjezd do kaňonu řeky TARA. Průjezd nejdelším a nejhlubším kaňonem Evropy (UNESCO) až do DUBRILOVINY (klášter sv. Jiří z 16. st.), (45 km po nefrekventované asfaltce). Přejezd do NP BIOGRADSKA GORA se stejnojmenným jezerem ledovcového původu ve výšce 1 094 m, které je považováno za nejkrásnější jezero na Balkáně. V okolí jezera se nachází jeden ze tří největších pralesů Evropy. Prohlídka kláštera MORAČA, přesun k moři do kempu na Budvanské riviéře (4 noci na stejném místě). Večerní koupání.
6. den:
celodenní výlet do NP SKADARSKÉ JEZERO obklopeného vysokými horami na černohorsko-albánském pomezí (rezervace vodního ptactva - pelikán, kormorán, čajka atd., desítky druhů ryb), návštěva městečka VIRPAZAR. Cyklotrasa z CETINJE podél jezera přes RIJEKU CRNOJEVICI (kdysi kouzelné letovisko dvora sv. Nikoly) s překrásnými výhledy na vodní hladinu, nebo projížďka loďkou po jezeře s rybí pochoutkou k obědu (45 km prázdnou asfaltkou). Další variantou je individuální volno u moře.
7. den:
cesta autokarem desítkami serpentín a panoramatických vyhlídek na BOKU KOTORSKOU (takzvaný fjord Balkánu). Zastávka v NJEGUŠI (rodný dům černohorského vládyky Njegoše s muzeem), sušárna vyhlášeného njegušského pršutu, za příplatek ochutnávka, přejezd přes pohoří Lovčen, možnost výjezdu pod Jezerský vrch s návštěvou mauzolea slavného černohorského vládyky Petra II. Petroviče Njegoše (45 km s možností zkrácení trasy, asfalt).
8. den:
odpočinkový den u moře, možnost projížďky po Budvanské riviéře. Pro zájemce dopolední výlet busem do Kotoru.
9. den:
odjezd busem do TIVATU, rovinatá etapa kolem Tivatského, Kotorského a Risanského zálivu do IGALA (cca 60 km), koupání, průjezd městem slavných námořníků, PERASTEM, ostrov GOSPA OD ŠKRPJELA. Noční přejezd přes Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu a Slovinsko domů.
10. den:
příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje
doprava klimatizovaným autobusem (3 500 km) se speciálním krytým vlekem na kola, 7x ubytování v kempu ve vlastních stanech s vlastní stravou, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiál.
Cena nezahrnuje
strava, 1x společná večeře v horách v kempu: porce pečeného jehněte nebo pstruh se salátem, víno a rakije (zároveň je také součástí polopenze při jejím doplacení) cca 13 EUR, vstupné do památek, fakultativní akce a náklady s nimi spojené, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
místní černohorská polopenze ve stravovacích zařízeních (večeře - tradiční balkánská jídla) 2 490 Kč (polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní).
29.06. (Pá) - 08.07. (Ne) 2018 - 10 dní, 9 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
vlastní stan dospělý
Bez stravy
Autobus
-8 990 Kč
Rezervace
24.08. (Pá) - 02.09. (Ne) 2018 - 10 dní, 9 nocí
vlastní stan dospělý
Bez stravy
Autobus
-8 990 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.

Národní parky a moře Černé Hory na kole - stany

destinace: Černá Hora, Poznávací zájezdy - Černá Hora, Černá Hora

termín:29.06. (Pá) - 08.07. (Ne) 2018 (10 dní, 9 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Bez stravy

Národní parky a moře Černé Hory na kole - stany
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...