CK Adria Sun

Národní parky Chorvatska a Jadran k tomu

kufr pdf

Termín:01.06. (Pá) - 07.06. (Čt) 2018

změnit termín

Délka pobytu:7 dní, 6 nocí

ID hotelu:123852

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Plná penze

Cena vč. tax: 4 490 Kč

Poloha

IGRANE – městečko z pohádky Toto nenápadné, ale malebné letovisko, ležící tak trochu ve stínu moderní Makarské, které s ní spojuje pobřežní magistrála, si zaslouží nevšední pozornost. Směle můžeme toto letovisko označit za pohádkové místo pro ideální dovolenou. Když se k němu přiblížíte na dohled, objeví se nejprve vysoká věž kostela, která městečku dominuje. A pak se po úzké cestě dostanete až k pobřežní promenádě, kterou lemují kavárničky, restaurace a domky místních obyvatel, které se v letních měsících proměňují v pohodlná ubytovací zařízení pro turisty. Není divu, že právě sem se rok co rok vracejí ti, kteří toto místo kdysi objevili a nedají na něj dopustit. Večerní procházka po místní promenádě za zvuku šplouchajících mořských vln a po ní alespoň letmé posezení v jedné z nesčetných zdejších kavárniček - to je každodenní obyčej turistů, kteří do Igrane přijíždějí i pro tyto večerní rituály.
Program

1. den
Odjezd z Prahy 18.00, Jihlava 19.50, Brno 21.10, Znojmo 22.30.
2. den
Následuje tranzit přes Vídeň, Graz, Zagreb, Maribor a naše první zastávka bude v ranních hodinách v národním parku Plitvická jezera. Po občerstvení podávaném v autobuse se budeme věnovat přírodě. Zde horská říčka Korana ve vápencovém podkladu přímo čarovala. Vodopády a kaskády, to vše vytváří krásnou přírodní scenérii. Není divu, že Vinnetou tu byl jako doma (ovšem jen ve filmu). My absolvujeme nenáročnou tůru pěšky, lodičkou a vláčkem, při níž uvidíme celý areál tohoto národního parku. Vláček nás přiveze zpět na parkoviště autobusu a my budeme pokračovat dál. Dálnice zkrátila podstatně cestu z Plitvických jezer do Dalmácie, ale i tak se dostaneme na místo ubytování v rekreačním středisku Igrane na Makarské riviéře ve večerních hodinách. Ubytování, pohled na temné moře a zasloužený spánek po krásném dni, to bude závěr prvního dne.
3. den
Ráno po snídani, při níž náš pohled bude jistě upřen na moře, jenž nám bude doslova nahlížet do kávy, se seznámíme s místem. Moře a pláž bude před námi a lenošení na pár hodin přijde jistě vhod. Nebo snad ne lenošení, ale aktivní pohyb – plavání. Navečer si uděláme krásnou projížďku. Nejdříve se podíváme na Jadran – doslova z ptačí perspektivy. Panoramatická jízda na pohoří Biokovo nám to zcela jistě umožní. Stavíme se také v malebném přístavu Makarská a čas zbude i na kávu v některé z kaváren.
4. den
Po snídani vyrazíme na jih. Ne, že by v Igrane nebylo dostatek tepla, ale konec lenošení. Našim cílem bude Dubrovník. Dubrovnická republika, hradby kolem Dubrovníku, to vše je cílem našeho snažení a nejen našeho. Tuto památku Unesco chtějí navštívit turisté z celého světa. My budeme mít času dost, ale přesto nám zbude po příjezdu čas na krátké vykoupání po návratu na místo ubytování.
5. den
Po snídani nás čeká opět moře a to je jedna velká přírodní rezervace. Věnujme se tedy moři. Kolem 10.00 hodiny nasedneme na loď jen pro nás. Ta nás převeze na protější ostrov Hvar /v případě neklidného moře poplujeme podél pevniny a zastavíme se v některém rekreačním středisku na Makarské riviéře/. Zatím, co my se budeme koupat, kapitán nám ugriluje makrely a určitě se najde i chorvatské víno na povzbuzení. Odpoledne se vydáme na cestu zpět, ale při ní si objedeme kousek ostrova Hvar, abychom se dobře rozhlédli po pobřeží protější pevniny. Návrat do Igrane bude kolem 16.00 hod. a po té již můžeme zbytek dne využít opět na koupání.
6. den
Po snídani se vydáme na cestu zpět. Ale spěchat nebudeme. Po cestě si uděláme ještě zastávku ve Splitu. Splitský přístav s rybím tržištěm a Diokleciánův palác. Tento palác si dal císař vybudovat před svou abdikací koncem třetího století.. Akvadukt do něj přiváděl vodu z blízkého pohoří.. Posezení v kavárně v přístavu, na závěr návštěvy Splitu, může být tím pravým rozloučením s Jadranem. Po poledni se zastavíme v jednom z nejznámějších národních parků Chorvatska - park Slapovi Krky. Opět vodopády, které tvoří říčka, jenž na několika stech metrech klesá o 45 metrů. Známý vodopád Skradinski Buk, ale hlavně možnost koupání v jezírkách pod vodopády, si musíme zažít. Na večer se vydáme na poslední úsek cesty domů. Následuje tranzit přes Zagreb a Vídeň.
7. den:
Příjezd do Znojma v ranních hodinách (Znojmo 04.00, Brno 05.30, Jihlava 06.50, Praha 08.20).
Doprava autokarem - odjezdová místa:
Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha
Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště
CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.
Poznámka:
Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti. V případě příznivého počasí je možné výlet na Biokovo a Makarskou přesunout z druhého dne na den pátý. Potom dojde k úpravě programu a k pozdějšímu příjezdu při návratu domů. V případě nepříznivého počasí je možná změna trasy plavby lodí, dle pokynu kapitána

APARTMÁNY ABC Studia 1/2: - místnost se 2 lůžky, kuchyň s jídelním koutem, WC, sprcha Studia 1/3: - místnost s 2 lůžky a přistýlkou, kuchyň s jídelním koutem, WC, sprcha Apartmány 1/4: - 2 lůžková ložnice, obytná kuchyň s 2 přistýlkami, sprcha, WC Apartmány 1/5: - 3 lůžková ložnice, obytná kuchyň s 2 přistýlkami, sprchat, WC Vybavení apartmánů: lednice, vařič, nádobí, příbory, lůžkoviny, ručníky, koupelna, WC. Vzdálenost od moře: 50 - 250 m.
Nástupní místa
Praha, Jihlava, Brno, Znojmo, Humpolec
Cena zahrnuje
dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
služby profesionálního průvodce
4x ubytování v apartmánech (studiích) pro 2 - 5 osob (max. 200 m od pláže)
jednodenní výlet do Dubrovníku
výlet autobusem na pohoří Biokovo a do Makarské
1x ranní občerstvení v autobusu vč. teplého nápoje
pojištění CK pro případ úpadku
Cena nezahrnuje
povinný příplatek za pobytovu taxu 360,- Kč/os.
pojištění léčebných výloh 280,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,-/os.
výlet lodí na ostrov Hvar – fisch picknik 590,- Kč/os.
možnost zakoupení večeří 1 590,- Kč (servírované, 4 večeře - tříchodové menu + salát)
možnost zakoupení polopenze 1790,- Kč (4x snídaně + 4x večeře - tříchodové menu + salát)
ubytování pro 1 osobu samostatně 990,-/zájezd
01.06. (Pá) - 07.06. (Čt) 2018 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Plná penze
Autobus
-4 490 Kč
Rezervace
14.09. (Pá) - 20.09. (Čt) 2018 - 7 dní, 6 nocí
dospělá osoba
Plná penze
Autobus
-4 490 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.

Národní parky Chorvatska a Jadran k tomu

destinace: Chorvatsko, Poznávací zájezdy - Chorvatsko, Chorvatsko

termín:01.06. (Pá) - 07.06. (Čt) 2018 (7 dní, 6 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Plná penze

Národní parky Chorvatska a Jadran k tomu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: ABC - Tours, s.r.o. IČO: 60701986
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...